Časté dotazy

Kde stáhnout elektronické potvrzení o platbě dobírky?

K vygenerování potvrzení o zaplacení dobírky potřebujete číslo balíku a PSČ, kam byl balík doručen. Klikněte zde pro otevření odkazu.

 

Co jsou akcelerátory?

Akcelerátory se používají při výrobě rukavic. Jsou to thiuramy, dithiokarbamáty a merkaptobenzothiazoly. Akcelerátory zajišťují pružnost rukavic, umožňují zesíťování materiálu rukavic, odpovědné za jejich pevnost, zvyšují odolnost rukavic a stabilitu při skladování. Zbytková množství některých akcelerátorů mohou způsobit podráždění kůže, mezi jehož obvyklé projevy patří: svědění, zarudnutí nebo kontaktní dermatitida.

Proč se specializujete pouze na jednorázové rukavice?

Specializujeme se výhradně na jednu oblast, protože chceme dělat naši práci pořádně a s plným nasazením. Díky našemu úzkému zaměření nedodáváme pouze jednorázové rukavice, ale i poradenství s tím spojené. 

Kde se vyrábí rukavice Espeon?

Jednorázové rukavice značky Espeon se vyrábí v Asii. Od začátku klademe velký důraz na kvalitu produktu, proto byl výběr výrobce pro nás stěžejní. Po pečlivém výběru došlo ke spojení se třemi výrobci – TOP GLOVE SDN BHD z Malajsie, GREAT GLOVE CO., LTD. z Číny, INTCO MEDICAL z Číny a SRI TRANG GLOVES z Thajska, od kterých rukavice odebíráme. 

Lze dodatečně změnit chybné fakturační údaje?

V případě, že omylem zadáte špatné fakturační údaje napište nám e-mail a společně to vyřešíme. Obecně lze údaje na faktuře změnit do 20. dne následujícího měsíce od data vystavení faktury. 

Co znamená váha v názvu produktu?

Váha každého produktu je uvedena na kus jedné rukavice. Váha udává kvalitu samotné rukavice. Čím těžší rukavice, tím silnější materiál, který zaručuje jejich pevnost při manipulaci. 

Co znamená zkratka AQL 1,5?

Zkratka AQL pochází z anglického Acceptance Quality Limit, která znamená, že až 1,5 % rukavic v krabici může obsahovat vadu. 

Jaký vliv má na rukavice uplynutí doby použitelnosti?

Po uplynuté době použitelnosti rukavice ztrácí 20 až 30 % pružnosti dle typu rukavic. 

Jaká látka je používána jako pudr?

Uvnitř pudrovaných jednorázových rukavic se nachází kukuřičný škrob, který je obsažen v množství 10mg/dm².

Proč zvážit používání pudrovaných rukavic?

  • zvyšuje riziko vzniku infekce v ráně
  • zvyšuje riziko křížové kontaminace mikroorganismů
  • může ovlivnit výsledky laboratorních testů
  • má brusný účinek na kůži
  • působí negativně na pH kůže
  • v kombinaci s desinfekčními prostředky může vyvolat alergickou reakci kůže