Výběr rukavic dle gramáže

Ke správnému výběru jednorázových rukavic nám může pomoci hned několik parametrů, mezi které patří i samotná gramáž. Gramáž jednorázových rukavic určuje nejen hmotnost materiálu, který byl použit při výrobě, ale zahrnuje i podstatný faktor, a to ochranu při výkonu činnosti. Gramáž jednorázových rukavic vždy uvádíme na konci názvu produktu a v popisu samotných rukavic. U každého produktu uvádíme pro přehled gramáž rukavice o velikosti M. Co všechno tedy gramáž určuje? 

Gramáž jednorázových rukavic bude záležet na velikosti samotné rukavice. Čím větší velikost rukavice, tím výrobce zpracuje více materiálu pro jejich výrobu. Pro velikost S bude použito méně materiálu než pro velikost L, což je dáno velikostí rukavice. Síla materiálu stěn rukavic zůstane však stejná. Velikost rukavice není jediným ukazatelem hmotnosti gramáže.  

Rozdíly v gramáži budou nastávat i v materiálech – nitril, vinyl, latex i TPE. Každý druh jednorázových rukavic se vyrábí z odlišného materiálu, který sám o sobě má jiný proces zpracování výroby a výslednou hrubost. Nelze tedy srovnávat stejnou gramáž u nitrilových a vinylových rukavic. Znamená to, že nitrilová rukavice velikosti M o váze 4.0 g nemá stejnou tloušťku materiálu jako vinylová rukavice o velikosti M o váze 4.0 g. Srovnávat dva druhy odlišných jednorázových rukavic, by bylo stejné jako srovnávat 1 kg peří a 1 kg železa.  

Gramáž rukavic bude stěžejní i pro samotnou činnost. Vyšší gramáž rukavic u nitrilových rukavic se rovná hrubšímu materiálu, a to se rovná vyšší ochraně rukou. Rukavice je totiž vyrobena z více materiálu a je odolnější proti propichu a poškození. Rukavice s vyšší gramáží bude tedy vhodnější pro náročnější činnosti a delší dobu použití na ruce. Zároveň více gramáže bude znamenat i vyšší cenu. Rukavice jsou totiž pevnější, odolnější a při samotné výrobě byly tím pádem nákladnější. Na druhou stranu čím méně gramů materiálu bude jednorázová rukavice obsahovat, tím bude rukavice tenčí a výsledkem bude větší cit v rukou.

Pokud se v popisu gramáží ztrácíte, stačí si zapamatovat následné tvrzení.

Čím vyšší gramáž rukavic, tím je rukavice silnější a odolnější. Naopak čím nižší gramáž rukavic, tím je materiál tenčí a úchopová citlivost vyšší.

V tabulce naleznete přehled gramáže a tloušťky vybraných druhů jednorázových rukavic.

clanek_gramaz_tabulka

U nás na e-shopu pod každým produktem naleznete záložku parametry, kde jsou bližší informace ke každému jednotlivému produktu. 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení