PUDROVANÉ vs. NEPUDROVANÉ jednorázové rukavice

banner

Na trhu s jednorázovými rukavicemi je k dostání několik druhů rukavic, od odolných nitrilových, pružných latexových až po jemné vinylové. Jednotlivé druhy jednorázových rukavic můžete najít ve dvou variantách – pudrované a nepudrované.

Rozdíl mezi oběma variantami nastává v obsahu pudrové složky. Pudrovaná varianta obsahuje vstřebatelný kukuřičný škrob, který se nachází uvnitř jednorázové rukavice. Pro odborníky obsažený kukuřičný škrob nese označení USPXX1, pro běžné smrtelníky má označení pudr. U pudrovaných rukavic je použito 10 mg/dm². 

pudr_exploze_800x545

Nepudrované jednorázové rukavice při výrobě procházejí procesem chlorace. Chlorace je výrobní postup, během kterého se rukavice ošetří roztokem chloru, následně se opláchnou vodou a vysuší se, aby se odstranila většina práškového zbytku, který se používá při samotné výrobě.

Pudr uvnitř jednorázových rukavic působí jako lubrikant usnadňující navlečení samotných rukavic. Velkou výhodu má především u vinylových rukavic, které nejsou příliš pružné a pudr umožňuje jejich snadnější nasazení bez rizika roztrhnutí. Další výhoda pudrovaných rukavic nastává v teplejších měsících, kdy se kůže potí a pudr usnadní navlečení rukavice i na vlhkou ruku. Pudrované jednorázové rukavice nesou i pár negativ. Obsažený pudr může způsobit alergickou reakci jedincům, kteří jsou na danou složku citlivější. Současně v kombinaci s dezinfekčními prostředky a jinými látkami může následně vyvolat alergickou reakci. Působí negativně na pH pokožky a má obecně brusný účinek na kůži. Pudrované rukavice mohou mít vliv i na výstupy určitých profesí. V laboratořích mohou pudrované jednorázové rukavice ovlivnit samotné výsledky laboratorních testů, a to působením dvou látek dohromady. Toto působení může mít za následek i riziko křížové kontaminace mikroorganismů.  

Pudrované jednorázové rukavice po sundání zanechají na dlaních bílé stopy, které je nutné řádně z rukou umýt. Nesmíme zapomínat, že řádná hygiena se váže i k používání jednorázových rukavic bez pudru. O správné hygieně rukou jsme napsali článek, který vám celou problematiku více přiblíží. 

ruka1_800x800ruka2_800x800

Nepudrované jednorázové rukavice jsou v mnoha ohledech výhodnější. Významným faktorem je, že jsou velmi šetrné k pokožce a nezpůsobují alergické reakce. Jednorázové rukavice bez pudru mají nižší riziko kontaminace a jsou odolnější vůči chemikáliím, vodě a oleji. Mají obecně silnější materiál, a proto jsou vhodnější volbou pro náročnější činnosti.

V naší nabídce naleznete převážně nepudrované druhy jednorázových rukavic. Myslíme na všechny, proto nabízíme i pudrované rukavice, a to u těchto typů: bílé latexové rukavice FIT, vinylové classic ve variantě modré a bílé vinylové classic rukavice.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení