Rozdíl mezi jednorázovými rukavicemi Vinyl CLASSIC a Vinyl PLUS

banner

V kategorii vinylových rukavic jsme velmi dlouhou dobu nabízeli Vinyl Classic, které do nedávna byli typickými zástupci vinylových rukavic. V letošním roce jsme nabídku rozšířili o novinku Vinyl Plus, který přinesl rukavicím úplně novou charakteristiku. V našem článku Vám přiblížíme rozdíl mezi rukavicemi Vinyl Classic a Vinyl Plus.

Vinylové rukavice patří mezi vyhledávané ochranné pomůcky v oblasti nenáročného použití. Jsou cenově dostupnou variantou mezi jednorázovými rukavicemi. Poskytují spolehlivou ochranu a komfort při nošení. Neobsahují latex a díky tomu jsou vhodné i pro alergiky. Využití mají především v oblasti práce s potravinami, ale nabízejí i standardní ochranu při manipulaci s chemikáliemi. V čem se tedy liší varianta Vinyl Classic a Vinyl Plus? 

Vinyl Classic 

Jednorázové rukavice Vinyl Classic jsou vyrobeny z měkkého příjemného materiálu (polyvinylchloridové pastové pryskyřice). Mají nižší pružnost než latexové nebo nitrilové rukavice. Nabízíme je ve dvou variantách – pudrované a nepudrované. Pudrované rukavice obsahují jemný kukuřičný vstřebatelný škrob, který usnadňuje nasazení rukavic, ale náchylnějším osobám může způsoby alergickou reakci. Po sundání prášek zanechává i jemné stopy na dlaních. Na ruce při manipulaci jsou průhledné a méně foremné. Jsou vhodné pro standardní ochranu rukou. Nejsou vhodné pro styk s většinou organických rozpouštědel a vodních roztoků.

Vinyl Plus 

Jednorázové rukavice Vinyl Plus jsou vyrobeny z polyvinylchloridové plastové pryskyřice a 3 % syntetického nitrilu, díky tomu jsou rukavice pevnější a mají lepší pružnost. Nabízíme je pouze v jedné variantě – bez pudru. Uvnitř jsou rukavice potaženy polyuretanem, který vytváří hladký a kluzký povrch. Tím se výrazně usnadňuje nasazování a sundávání rukavice, a to i v případě, že máte vlhké ruce. Na ruce při manipulaci nejsou průhledné a drží tvar. Neobsahují latex, takže jsou vhodné pro práci s potravinami. Zároveň jsou odolnější proti kyselinám, alkalickým potravinám a oleji.

Vinyl Classic X Vinyl Plus

banner2 

V naší nabídce naleznete širokou škálu jednorázových rukavic. Stačí si vybrat takový druh vinylových rukavic, který bude na míru sedět Vaší profesi.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení